CAPITAL CORP. SYDNEY

73 Ocean Street, New South Wales 2000, SYDNEY

Contact Person: Callum S Ansell
E: callum.aus@capital.com
P: (02) 8252 5319

WILD KEY CAPITAL

22 Guild Street, NW8 2UP,
LONDON

Contact Person: Matilda O Dunn
E: matilda.uk@capital.com
P: 070 8652 7276

LECHMERE CAPITAL

Genslerstraße 9, Berlin Schöneberg 10829, BERLIN

Contact Person: Thorsten S Kohl
E: thorsten.bl@capital.com
P: 030 62 91 92

Randevu Hattı: Randevu 0224 249 44 41 & 0541 207 22 95

Varis Tedavilerimiz

Varis Tedavilerimiz

VARİS NEDİR?

Varis, toplardamarların, fonksiyonel bozuklukları sonucu ya da kan akımının önündeki bir engel nedeniyle genişleyerek kıvrımlı bir hal almasıdır.

Daha açık bir ifadeyle Varis, vücudun yani bacakların alt kısmında toplanan “kirli kanı” kalbe taşıyan toplardamarların genişleyip, kıvrıntılı hal alması olarak tarif edilebilir.

Venöz yetmezlikle temelinde gelişen varis hastalığının gelişiminde sıklıkla kapakçık yetmezliği altta yatan neden olarak karşımıza çıkmaktadır. Varis yüzde 10 sıklıkla rastlanan yaygın bir toplumsal sağlık sorunudur.

Çoğunlukla bacak derisi altında değişik çaplarda mavimsi kabarıklıklar şeklinde görülür. Diğer varis formları ise kılcal damar çatlamaları şeklinde görülebilmektedir. Daha ileri dönemde bacakta, ayak bileklerinde ve ayakta ciltte renk değişikliği ve venöz ülserler gelişebilir.

Bacaklarda şişkinlik, ağırlık hissi, özellikle gece artan kramplar, kaşıntı, damar genişlemeleri, yaralar varisli hastanın şikayetlerinden bazılarıdır.

Ameliyatsız
Ağrısız
Modern

Varis tedavisinde amaç, olası komplikasyonları önlemek, şikayetleri gidermek ve kötü görünümün düzeltilmesidir. Kliniğimizde kılcal varisler dahil olmak üzere tüm varislerin tedavisi başarılı olarak gerçekleştirilmektedir.

VARİSİN DERECELERİ

Varis hastalığını “Kozmetik ve hastalık” olmak üzere iki ayrı şekilde derecelendirebiliriz.

Kozmetik varisler fiziki olarak bireye rahatsızlık vermez. Kozmetik varisler, erkeklere oranla bayanlarda çok daha sık yaşanır.

Semptomatik varis hastalığı ise, fiziki olarak bireyin günlük hayattan verim almasını engeller. varisin kalınlığını, yayılım gösterdiği alanı dikkate almak gerekir. Varis hastalığını; hafif, orta, ileri, çok ileri olarak derecelendirmek mümkündür.

Tedaviyi reddettiğiniz aşamalar sonrasında varis hastalığınız ilerler. Son aşamada kalın varis olarak karşınıza çıkarak rahatsızlanmanıza sebep olur. İleri düzeyde oluşan görünümler bireyi oldukça korkutabilir.

Damarlarda çatlama meydana gelir, yaralar oluşur. Bu tip yaralara “varis ülseri” adını vermekteyiz. Oksijen tekniğiyle  varis ülserlerinin tedavisi mümkündür.