CAPITAL CORP. SYDNEY

73 Ocean Street, New South Wales 2000, SYDNEY

Contact Person: Callum S Ansell
E: callum.aus@capital.com
P: (02) 8252 5319

WILD KEY CAPITAL

22 Guild Street, NW8 2UP,
LONDON

Contact Person: Matilda O Dunn
E: matilda.uk@capital.com
P: 070 8652 7276

LECHMERE CAPITAL

Genslerstraße 9, Berlin Schöneberg 10829, BERLIN

Contact Person: Thorsten S Kohl
E: thorsten.bl@capital.com
P: 030 62 91 92

Randevu Hattı: Randevu 0224 249 44 41 & 0541 207 22 95

Varis Bitkisel Yollarla Tedavi Edilebilir Mi?

Varis

Varis, genellikle toplardamarların genişlemesi ve bacaklarda şişlik, ağrı, kaşıntı, kramplar ve yorgunluk gibi semptomlarla kendini gösteren bir durumdur. Bitkisel tedaviler, varislerin semptomlarını hafifletmeye yardımcı olsa da, varisleri tedavi etmek için bir çözüm sunmamaktadır.

Bazı bitkisel fitoterötükler , geçmişten günümüze varis semptomlarını hafifletmeye yönelik kullanagelmiş olsa da varis tedavisinde yeni tedavi yöntemleri etkin olarak günümüzde yer almaktadır.

Varis Tedavisi Semptomlarına Yönelik Kullanılan Bitkisel Fitoterötükler

-At kestanesi

At kestanesi, varislerin semptomlarını azalttığı düşünülen bir bitkidir. At kestanesi ekstresi, toplardamarlardaki iltihabı azaltarak dolaşımı artırabilir.

-Biberiye yağı

Biberiye yağı, ciltteki kan dolaşımını artırabilir ve varislerin semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

-Soğan ve sarımsak

Soğan ve sarımsak, içerdikleri antioksidanlar sayesinde toplardamarları güçlendirebilir ve kan dolaşımını artırarak varislerin semptomlarını azaltabilir.

-Üzüm çekirdeği ekstresi

Üzüm çekirdeği ekstresi, antioksidan özellikleri nedeniyle damar sağlığını desteklemeye yardımcı olabilir ve varislerin semptomlarını hafifletebilir.

-Adaçayı

Adaçayı, antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle varislerin semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Varis Hastalığı bitkilerden elde edilecek kürler ile tedavisi mümkün olabilen bir hastalık değildir.  Bitkisel tedavileri kullanmadan önce dikkatli olmalı ve bir uzmana danışmalısınız. Herhangi bir bitkisel tedaviyi kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir, çünkü bazı bitkisel ürünler, diğer ilaçlarınızla etkileşime girebilir ve yan etkiler ortaya çıkarabilir. Ayrıca, varislerin ciddiyetine bağlı olarak, doktorunuzun size önerdiği diğer tedavilere de dikkat etmeniz önemlidir.

Post a comment